Najnowsze artykuły

Chrupiące roladki z tortilli

Opis przepisu Chrupiące tortille to świetna przekąska na imprezę. Idealne na Nowy Rok, imprezę domową, urodziny czy imieniny. Raz...

Czytaj Więcej
Sernik nowojorski
14 lutego 2024
Ciasteczka na święta
10 lutego 2024
Ciasteczka maślane
10 lutego 2024

Pieczone pierogi

Pieczone w piekarniku pierogi mogą być pyszną alternatywą dla tradycyjnych gotowanych pierogów zawierających mięso. Pierogi z mięsem pieczone w piekarniku mogą być sycącym daniem głównym, które spodoba się każdemu. Można je podawać na zimno jako przystawkę, przekąskę lub dodatek do barszczu czerwonego i sałatki.

Pieczenie pierogów jest proste. Wystarczy kilka składników, aby stworzyć pyszne danie, które każdy pokocha. Pieczone pierogi robi się z mięsem mielonym lub z soczewicą, selerem i grzybami. Możesz też zrobić pierogi drożdżowe w wersji wegańskiej lub wegetariańskiej. Pierogi te możesz nadziać grzybami, kapustą kiszoną lub soczewicą. Danie możesz wykonać z ciasta drożdżowego. W tym przypadku uzyskasz pierogi drożdżowe. Możesz też upiec ciasto kruche, aby uzyskać pierogi chrupiące. Oba sposoby można stosować na ciepło lub na zimno. Pieczone pierogi można układać z wieloma innymi potrawami, aby zmienić ich smak. Są one pysznym daniem, które przypadnie do gustu każdemu. Pierogi zapiekane z serem lub sosem to kolejna opcja.

Pierogi można przygotować dzień wcześniej. Dzięki temu wszystkie smaki będą dobrze połączone z puszystym ciastem drożdżowym. Upieczone pierogi można zamrozić i ponownie upiec w piekarniku. Dzięki temu zawsze mamy gotowy szybki obiad, kolację lub przekąskę dla niespodziewanych gości.

Przepis na ciasto jest niezawodny i wielokrotnie sprawdzony. Doskonałe ciasto zapewnia, że pierogi smakują nawet do dwóch dni. Są świetnym daniem świątecznym, które będzie łatwe w przygotowaniu i nie będzie wymagało wielu przygotowań.

Przepis krok po kroku na pierogi zapiekane

  • Rodzaj mąki pszennej 750 500 g 2 niepełne kubki
  • Mleko 2% 250 ml Szklanka
  • Jajka 1 szt. Jedno jajko klasy M
  • Żółtko jajka 1 szt . Żółtko z jajka klasy M
  • 40 ml 2 łyżki stołowe
  • Drożdże prasowane g
  • Cukier 5 g łyżeczka
  • 500 g Podudzia z indyka bez skóry
  • Cebula 105 g Jedna duża cebula

Rozgrzej wstępnie piekarnik. Zmniejsz temperaturę na dół i ustaw na 180 stopni. Aby mleko było ciepłe, podgrzej je delikatnie w rondelku. Dodaj drożdże (świeże drożdże można zastąpić suszonymi), tyle mąki i tyle cukru, aby powstał zaczyn gęsty jak ciasto naleśnikowe. Pozostaw mieszaninę w ciepłym miejscu na 15 minut, aby drożdże mogły pracować. Rozczyn powinien się spienić. Możesz przełożyć ciasto do robota kuchennego z hakiem lub do dużej miski, a następnie wykonać następujące czynności:

Do wyrośniętego ciasta dodaj mąkę, olej, łyżeczkę soli i żółtko. Wyrabiaj ciasto przez około 15 minut ręcznie lub 5 do 7 minut przy użyciu robota kuchennego. Po wyrobieniu, ciasto powinno być gładkie i sprężyste. Przykryj ciasto bawełnianą ściereczką i pozostaw w ciepłym miejscu na 30 minut, aby podwoiło swoją objętość.

Na dużej patelni rozgrzej 1 łyżkę oleju. Dodaj drobno posiekaną cebulę i sól. Dodać mielone mięso i delikatnie podsmażyć. Doprawić mięso solą, pieprzem i szczyptą cząbru. Do masy dodać pół łyżeczki słodkiej papryki. Farsz odstawić do ostygnięcia. Używaj ciepłego farszu, ponieważ będzie parował i powodował podnoszenie się ciasta podczas pieczenia.

Ciasto drożdżowe podziel na sześć części. Jedno z ciast rozwałkuj na grubość 1,5-2 milimetrów. Następnie za pomocą szklanki wytnij kółka. Na każde ravioli nałóż łyżeczkę farszu, a następnie ostrożnie ułóż je na blasze do pieczenia. Blacha została wcześniej wyłożona papierem do pieczenia. Aby zapobiec ich sklejaniu się, zachowaj odległość 5 cm między ravioli a blachą do pieczenia.

Przykryj ravioli bawełnianą ściereczką i pozwól im wyrosnąć przez 10-15 minut.

Umieść ravioli na blasze do pieczenia. Piecz przez 15-20 minut lub do momentu, gdy będą złotobrązowe.

Przed pieczeniem możesz posmarować pierożki roztrzepanym żółtkiem z dwoma łyżkami mleka.