Najnowsze artykuły

Co jest potrzebne do zrobienia sushi?

Sushi, choć dla wielu jest synonimem japońskiej kuchni, ma niezwykle bogatą i ciekawą historię. Pierwsze wzmianki o fermentowanym ryżu i rybach pochodzą...

Czytaj Więcej

Pieczone pierogi

Pieczone w piekarniku pierogi mogą być pyszną alternatywą dla tradycyjnych gotowanych pierogów zawierających mięso. Pierogi z mięsem pieczone w piekarniku mogą być sycącym daniem głównym, które spodoba się każdemu. Można je podawać na zimno jako przystawkę, przekąskę lub dodatek do barszczu czerwonego i sałatki.

Pieczenie pierogów jest proste. Wystarczy kilka składników, aby stworzyć pyszne danie, które każdy pokocha. Pieczone pierogi robi się z mięsem mielonym lub z soczewicą, selerem i grzybami. Możesz też zrobić pierogi drożdżowe w wersji wegańskiej lub wegetariańskiej. Pierogi te możesz nadziać grzybami, kapustą kiszoną lub soczewicą. Danie możesz wykonać z ciasta drożdżowego. W tym przypadku uzyskasz pierogi drożdżowe. Możesz też upiec ciasto kruche, aby uzyskać pierogi chrupiące. Oba sposoby można stosować na ciepło lub na zimno. Pieczone pierogi można układać z wieloma innymi potrawami, aby zmienić ich smak. Są one pysznym daniem, które przypadnie do gustu każdemu. Pierogi zapiekane z serem lub sosem to kolejna opcja.

Pierogi można przygotować dzień wcześniej. Dzięki temu wszystkie smaki będą dobrze połączone z puszystym ciastem drożdżowym. Upieczone pierogi można zamrozić i ponownie upiec w piekarniku. Dzięki temu zawsze mamy gotowy szybki obiad, kolację lub przekąskę dla niespodziewanych gości.

Przepis na ciasto jest niezawodny i wielokrotnie sprawdzony. Doskonałe ciasto zapewnia, że pierogi smakują nawet do dwóch dni. Są świetnym daniem świątecznym, które będzie łatwe w przygotowaniu i nie będzie wymagało wielu przygotowań.

Przepis krok po kroku na pierogi zapiekane

  • Rodzaj mąki pszennej 750 500 g 2 niepełne kubki
  • Mleko 2% 250 ml Szklanka
  • Jajka 1 szt. Jedno jajko klasy M
  • Żółtko jajka 1 szt . Żółtko z jajka klasy M
  • 40 ml 2 łyżki stołowe
  • Drożdże prasowane g
  • Cukier 5 g łyżeczka
  • 500 g Podudzia z indyka bez skóry
  • Cebula 105 g Jedna duża cebula

Rozgrzej wstępnie piekarnik. Zmniejsz temperaturę na dół i ustaw na 180 stopni. Aby mleko było ciepłe, podgrzej je delikatnie w rondelku. Dodaj drożdże (świeże drożdże można zastąpić suszonymi), tyle mąki i tyle cukru, aby powstał zaczyn gęsty jak ciasto naleśnikowe. Pozostaw mieszaninę w ciepłym miejscu na 15 minut, aby drożdże mogły pracować. Rozczyn powinien się spienić. Możesz przełożyć ciasto do robota kuchennego z hakiem lub do dużej miski, a następnie wykonać następujące czynności:

Do wyrośniętego ciasta dodaj mąkę, olej, łyżeczkę soli i żółtko. Wyrabiaj ciasto przez około 15 minut ręcznie lub 5 do 7 minut przy użyciu robota kuchennego. Po wyrobieniu, ciasto powinno być gładkie i sprężyste. Przykryj ciasto bawełnianą ściereczką i pozostaw w ciepłym miejscu na 30 minut, aby podwoiło swoją objętość.

Na dużej patelni rozgrzej 1 łyżkę oleju. Dodaj drobno posiekaną cebulę i sól. Dodać mielone mięso i delikatnie podsmażyć. Doprawić mięso solą, pieprzem i szczyptą cząbru. Do masy dodać pół łyżeczki słodkiej papryki. Farsz odstawić do ostygnięcia. Używaj ciepłego farszu, ponieważ będzie parował i powodował podnoszenie się ciasta podczas pieczenia.

Ciasto drożdżowe podziel na sześć części. Jedno z ciast rozwałkuj na grubość 1,5-2 milimetrów. Następnie za pomocą szklanki wytnij kółka. Na każde ravioli nałóż łyżeczkę farszu, a następnie ostrożnie ułóż je na blasze do pieczenia. Blacha została wcześniej wyłożona papierem do pieczenia. Aby zapobiec ich sklejaniu się, zachowaj odległość 5 cm między ravioli a blachą do pieczenia.

Przykryj ravioli bawełnianą ściereczką i pozwól im wyrosnąć przez 10-15 minut.

Umieść ravioli na blasze do pieczenia. Piecz przez 15-20 minut lub do momentu, gdy będą złotobrązowe.

Przed pieczeniem możesz posmarować pierożki roztrzepanym żółtkiem z dwoma łyżkami mleka.