Najnowsze artykuły

Chrupiące roladki z tortilli

Opis przepisu Chrupiące tortille to świetna przekąska na imprezę. Idealne na Nowy Rok, imprezę domową, urodziny czy imieniny. Raz...

Czytaj Więcej
Sernik nowojorski
14 lutego 2024
Ciasteczka na święta
10 lutego 2024
Ciasteczka maślane
10 lutego 2024

Proszek do pieczenia

Proszek do pieczenia jest mieszaniną związków chemicznych, które są używane do produkcji chleba i ciast. Podczas przygotowywania ciasta uwalniają się gazy. Gazy te zmieniają ciasto w rodzaj piany. Proszek do pieczenia jest najczęściej wykonany z wodorowęglanu sodu.

Historie

Eben Norton Horsford był wynalazcą proszku do pieczenia. Miał bogatego patrona w bońskim farmaceucie Ludwigu Clamor Marquart, przedsiębiorcy i przedsiębiorcy. Eben Norton Horsford jako pierwszy skomercjalizował produkcję proszku. August Oetker, niemiecki aptekarz, był założycielem firmy Dr. Oetker. Był on również pierwszym, który zapakował proszek do pieczenia w torebki wymagane do wypieku jednego funta mąki.

Pochodzenie

Wiele europejskich firm produkuje proszek do pieczenia w takich krajach jak Niemcy i Polska.

Zastosowanie

Proszek do pieczenia jest niezbędnym składnikiem wielu ciast. Proszek do pieczenia jest niezbędny, aby wypieki prawidłowo wyrosły. Istnieje ryzyko, że jeśli nie dodasz go zgodnie z instrukcjami w przepisie, to powstanie kwiat. Proszek do pieczenia może być używany w kuchni, a także do zmiękczania wody. Możesz skuteczniej wybielić firanki, używając go w pralce. Gdy zostanie wsypany na dno zmywarki, zlikwiduje brzydkie zapachy. Można go również wykorzystać do ratowania przypalonego garnka. Wystarczy zagotować wodę i proszek do pieczenia przez 20 minut. Swoim zapachem odstrasza mrówki.

Właściwości

Proszek do pieczenia, który jest wykonany wyłącznie z wodorowęglanu sodu, nadaje produktom posmak ługu. Wynika to z jego właściwości alkalicznych. Stąd wodorowęglan sodu można mieszać ze słabymi kwasami lub regulatorami kwasowości. Ułatwiają one szybsze uwalnianie dwutlenku węgla i sprawiają, że ciasto ma bardziej piankową formę. Przy dłuższym przechowywaniu, wodorowęglan sodu w proszku może powodować zbrylanie. Skrobia, mąka ziemniaczana lub skrobia kukurydziana mogą być dodane, aby spowolnić ten proces. Dodatki te ułatwiają mieszanie proszku do pieczenia ze składnikami ciasta.